top of page

MALÁ S.R.O. MOHOU ŽÁDAT O KOMPENZAČNÍ BONUS

Včera 27.5.2020 Poslanecká sněmovna podruhé podpořila vládní návrh novely zákona o kompenzačním bonusu. Došlo tak k přehlasování senátní vratky a odmítnutí pozměňovacího návrhu Senátu, který požadoval změnu financování podpory. Tato novela rozšiřuje příjemce bonusu ze stávajících OSVČ i o malé společnosti s ručením omezeným. O podmínkách kompenzačního bonusu, kdo může být příjemcem bonusu a s jakými podporami nelze bonus kombinovat jsme vás informovali v našem článku, který si můžete přečíst zde.

Tedy jen stručně uvádíme, že příjemcem může být malé s.r.o. s nejvýše 2 společníky nebo s více společníky, kteří jsou členy jedné rodiny. Dále společnost musí splňovat test, zajišťující, že se jedná o ekonomicky aktivní společnost. Minimálním prokazatelným obratem společnosti musí být alespoň 180 tis. Kč za rok 2019 nebo předpoklad dosažení této výše obratu v letech 2020 nebo 2021. Žadatel musí být ke dni 12. března 2020 aktivním společníkem dané společnosti.

Žádost se odesílá pomocí formuláře, který najdete na stránkách finanční správy zde.

Nárok na vyplacení bonusu vzniká podepsáním čestného prohlášení, že v každém kalendářním měsíci, za které je bonus požadován, nastal den, kdy činnost žadatele nemohla být z důvodu šíření koronaviru či krizových opatření vykonávána nad míru obvyklou.

Žádost lze podat nejpozději do 60 dnů po skončení bonusového období.


Ing. Lenka Cásková


63 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page