top of page

Vláda schválila program pro podporu OSVČ


Pro živnostníky, ale i svobodná povolání a podnikatele na vedlejší činnosti, tedy OSVČ, kteří byli ekonomicky zasaženi šířením koronaviru a museli uzavřít své provozovny nebo měli jinak omezené podnikání je určena podpora státu.

Podmínkou je prokázání poklesu tržeb o 10 % za období leden - březen 2020 ve srovnání s obdobím leden - březen 2019. Další podmínkou je, že podnikatel měl hrubé roční příjmy ve výši alespoň 180.000 Kč, v případě, že nepodnikal celý rok, tak v přepočtu alespoň 15.000 Kč měsíčně.

Rozhodné období je od 12. března do konce dubna. Výše vyplacené podpory činí 25.000 Kč, výpočet je 500 Kč za den krát počet dní rozhodného období.

Žádost se bude podávat na finančním úřady pomocí jednostránkové žádosti s doložením čestného prohlášení, že podnikatel splňuje podmínky pro vznik nároku. Odesílání žádostí bude elektronicky, datovou schránkou nebo pomocí sběrných boxů, které finanční správa zřizuje. Formulář žádosti by měl být zveřejněn 3. dubna.

Žádosti budou přijímány neodkladně poté, co bude dokončen legislativní proces, což se předpokládá v průběhu příštího týdne, nejpozději do 12. dubna 2020.


Ing. Lenka Cásková

daňový poradce, ev. č. 5513
89 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page